Karmayoga familiehelg i Hurdal
Velkommen til denne karmayoga familiehelgen med Malin Jonasson og hennes to barn på Hurdal Gjestegård i Hurdal kommune. Programmet for starter fredag ettermiddag 29. juli og varer til søndag 31. juli klokken 14.
Innen hinduismen er karmayoga en uselvisk handling utført til fordel for andre for å oppnå spirituell vekst. Denne helgen vil man både lære om planter og hagearbeid, lage god og næringsrik mat sammen, samt tøye ut og slappe av i kropp og sinn med yoga.

Hurdal Gjestegård er den tidligere prestegården i Hurdal, like ved Hurdal kirke og Hurdal økolandsby. Her er en stor historisk hage fra 1830-tallet som er under oppbygging.
Denne familiehelgen i juli vil både voksne og barn få være med på flere spennende prosjekter. Det blir muligheter for å bygge hytte og plante noen nye blomsterbed, klatre i trær eller leke på den åpne grønne plenen.
Arrangør Malin Jonasson bor på Hurdal Gjestegård sammen med sine to barn, Elise (10) og Gabriel (7). Malin underviser i yoga og mindfulness for både barn og voksne. Gjennom myke timer leder hun deltakerne inn i kroppen for å øke bevegelighet og styrke. Hennes yoga passer alle; både helt nybegynnere og de som har gjort yoga fra før.
Malin er eier av Hurdal Gjestegård hvor hun bor med sine to barn og som hun også deler med gjester, kursholdere og terapeuter.
− Hos meg står alltid døren åpen og her er det plass til å bare være seg selv. Her råder stillhet og ro og du får hvilt deg ut i gode senger, sier hun. Les mer om Malin Jonasson her.
Det vil bli servert frokost, lunsj og middag. Kosten er næringsrik, vegansk kost og så langt det lar seg gjøre økologisk og kortreist. Malin lager selv alt fra bunnen og tilbyr varierte retter og smaksopplevelser. Deltakerne blir delt inn i ulike grupper slik at alle bidrar til fellesmåltidene.
I Hurdal finnes også mange vakre turområder og badestrender, både helt i nærheten med både skog og sjø, men også mange flotte topper å besøke et stykke unna. Hurdal har ni av de 10 høyeste fjellene i det som før het Akershus fylke.
Dagsprogram:
Fredag:
15 – 17: Ankomst og innlosjering
17 – 18: Middag og bli litt kjent
18 – 20: Barnekino
18:30 – 19:30: Yoga og meditasjon for voksne
Lørdag:
8 – 9: Morgenyoga for hele familien (tilpasses gruppens ønsker)
9 – 10: Frokost
10 – 13: Hagearbeid og lek
13 – 14: Lunsj
14 – 17: Egen tid/tur i nærmiljøet, til stranden eller skog
17 – 18: Middag
18 – 20: Barnekino
18:30 – 19:30: Yoga meditasjon for voksne
20 – 21: Bading og/eller badstue, samling rundt bålet eller peiskos
Søndag
8 – 9: Morgenyoga for hele familien (tilpasses gruppens ønsker)
9 – 10: Frokost
10 – 13: Hagearbeid og utelek
13 – 14: Lunsj og avreise
Sted: Hurdal Gjestegård, Landsbyvegen 1, Hurdal kommune
Mer informasjon, bilder og påmelding: Karmayoga for familier, Hurdalgjestegard.no